Wrocław rozwija się niezwykle szybko m.in. z powodu wydzielenia SSE, ale też swojego dogodnego położenia dla transportu i branży logistycznej. Powstają tu hale i magazyny na wynajem, a także nowe miejsca pracy.

Specjalna Strefa Ekonomiczna
Specjalne Strefy Ekonomiczne są zakładane na terenach dobrze położonych i skomunikowanych. Na ich terenach można prowadzić działalność gospodarczą na atrakcyjnych warunkach – oferowany jest np. dostęp do nowoczesnych rozwiązań, usług, są też ulgi podatkowe. Warto wiedzieć, że w 2016 Wrocław został uznany za najbardziej przyjazne miasto dla biznesu w Polsce.

Położenie i skomunikowanie Wrocławia
Wrocław oferuje też świetne skomunikowanie – droga krajowa S8 (trasa europejska E67), Autostradowa Obwodnica Wrocławia A8, węzeł A4 (Berlin-Wrocław-Kraków) gwarantują szybki dojazd do różnych regionów Polski, ale i zagranicznych miast, np. do Berlina, dlatego też magazyny i hale budzą zainteresowanie m.in. wśród inwestorów z Niemiec. Niedaleko znajduje się także lotnisko, z którego oferowane są loty do różnych destynacji krajowych i zagranicznych.

Gospodarka Wrocławia i regionu Dolnego Śląska
Dolny Śląsk trafił na szczyt różnych rankingów gospodarczych, co sprawiło, że stał się jeszcze bardziej atrakcyjny inwestycyjnie – we Wrocławiu i okolicy znajdują się także na terenach sąsiadujących. Wpływa to również pozytywnie na gospodarkę miasta i regionu.

KKW, foto: DariuszSankowski / Pixabay