Rynek magazynowy w Polsce nie zwalania tempa – nadal utrzymuje się trend wzrostowy. Co więcej, zaczynają się liczyć też nowe, do tej pory pomijane, lokalizacje – np. do tej pory pomijany Szczecin. Był on jedną z mało atrakcyjnych lokalizacji w tej branży. Wynajem magazynów nie cieszył się w tym województwie popularnością. Zachodniopomorskie nie miało większego znaczenia w logistyce – teraz zainteresowanie powierzchnią i halami do wynajęcia na tych terenach rośnie. Szczecin to stolica województwa oraz centrum aglomeracji szczecińskiej.

Położenie Szczecina ma też wiele zalet, które inwestorzy dostrzegli – są tu niższe stawki najmu, możliwości do transportu nie tylko drogowego, ale też morskiego, lotniczego itd., dobry dostęp do siły roboczej, szybki i wygodny dojazd do centrum. Około 45 km od Szczecina jest też Międzynarodowy Port Lotniczy Szczecin-Goleniów im. NSZZ „Solidarność”.

Położenie niedaleko Morza Bałtyckiego przyczynia się też do rozwoju Szczecina – to główne miasto całego regionu – transport morski dobrze się tu rozwija. Dzięki temu nowoczesne magazyny zyskują popularność, a ich oferta na terenie województwa powiększa się z roku na rok. Warto też zauważyć, że w regionie tym nie odnotowuje się pustostanów.

Wojtek, photo:Free-Photos / Pixabay