Bilet na wybrany pociąg z dowolnej stacji w Polsce można kupić z każdego miejsca, aż do 15 minut przed odjazdem konkretnego pociągu. Wystarczy telefon komórkowy z dostępem do Internetu. Szybki i łatwy dostęp do systemu sprzedaży biletów to komfort i duże ułatwienie dla podróżnych. Warto dodać, że korzystanie z Bilkom darmowe, a ceny biletów są takie same, jak kupowanych w kasie dworca. Poznaj system Bilkom i jego możliwości.

Bilkom - nowy system, nowe funkcjonalności

System Bilkom to znaczne ułatwienie dla korzystających z oferty PKP - pomoże zaplanować podróż, znaleźć najwygodniejsze połączenia, kupić bilet, a także okazać go do kontroli bez konieczności drukowania - po prostu na ekranie telefonu. Wystarczy raz zarejestrować się w systemie, a zakup kolejnego biletu zajmie chwilę. To nie wszystko.

Bilkom pozwala sprawdzić godziny przyjazdów i odjazdów pociągów z każdej stacji w Polsce, pokaże aktualną lokalizację wybranego pociągu, pomoże dotrzeć do wybranej stacji kolejowej itd.

Duże ułatwienie dla podróżujących

Zakup biletów kolejowych przez Internet to ogromne ułatwienie dla wielu podróżnych, przyzwyczajonych do załatwiania wielu spraw online. Dzięki temu unikniesz konieczności udania się na dworzec, a także kolejek. Obsługa nowej platformy - Bilkom 2 - stworzonej przez PKP Informatyka jest niezwykle prosta i intuicyjna.

Zakup biletów online - również z poziomu telefonu

Bilet na wybrane połączenie można kupić wygodnie i szybko przez Internet z poziomu komputera, tabletu lub telefonu. PKP Informatyka we współpracy z TK Telekom wdrożyła system Bilkom, czyli pierwszy w Polsce w pełni mobilny system do wyszukiwania połączeń i zakupu biletów objętych rezerwacją miejsca. Obecnie platforma obsługuje wybranych przewoźników, m.in. Intercity, Przewozy Regionalne, SKM Trójmiasto, TLK, ale w planie jest rozszerzenie współpracy z kolejnymi spółkami i sprzedaż biletów na inne pociągi.

Oszczędność czasu - koniec z kolejkami

Nowoczesny system sprzedaży biletów PKP oznacza też znaczną oszczędność czasu. Nie trzeba stać w kolejkach, często długich, na stacjach kolejowych. To duże ułatwienie dla podróżnych, ale także odczuwalne odciążenie tradycyjnych kas, np. w okresach wakacyjnych i świątecznych.

Lena.k / pixabay / JESHOOTS-com