Hale produkcyjne i magazyny w Zielonej Górze zyskują rosnące zainteresowanie firm, a tereny te są chętnie zagospodarowywane przez inwestorów. Pojawia się coraz więcej interesujących obiektów w dobrej lokalizacji nieopodal kluczowych dla regionów tras.

Poza tym magazyny tu położone mają dość atrakcyjną stawkę w porównaniu do innych lokalizacji – jak Warszawa, Łódź czy Wrocław. Najbardziej pożądane są magazyny i hale obok drogi ekspresowej nr 3 i szlaku kolejowego C-E 59, a także dróg krajowych DK27 i DK32.

Warto wspomnieć też o Cigacicach, gdzie mieści się port śródlądowy na Odrze i są organizowane przeładunki. To ważny punkt na mapie Polski, bo jest to zarazem polski wstęp do kanałów śródlądowych w Niemczech. Około 30 km stąd leży też lotnisko Zielona Góra-Babimost, co czyni tę lokalizację jeszcze atrakcyjniejszą.

Dzięki temu Zielona Góra jest dobrze połączona z innymi ważnymi miastami, np. z Poznaniem, Wrocławiem, ale i z granicą z Niemcami, co pozwala na wygodny transport międzynarodowy. Magazyny są zatem idealne pod działalność logistyczną dla klientów z rozmaitych branż, np. spożywczej, handlowej, elektronicznej itd.

Ewelina, andreas160578 / Pixabay