Pomoc drogową we Wrocławiu czy dowolnym innym mieście też zamówisz bez problemu, nie martwiąc się przy tym, czy sam masz uprawnienia do prowadzenia dużego auta. Wynajem lawety we Wrocławiu to żaden kłopot.

Zastanawiasz się, jakiej kategorii prawo jazdy musisz mieć, aby kierować lawetą?
Jeśli ma ona do 3,5 tony, wystarczy Ci prawo jazdy kategorii B. W przypadku pojazdów powyżej tej masy wymagana jest jednak kategoria C, ale decydują się na nią raczej kierowcy, którzy planują zająć się tym zawodowo.Wtedy trzeba pomyśleć o kursie prawa jazdy i przystąpieniu do egzaminu, który pozwoli nam zyskać takie uprawnienia.

Na co dzień jednak takie prawo jazdy nie jest koniecznością – zwykle to losowa sytuacja. Ci, którzy planują zostać zawodowymi kierowcami, aby przewozić ciężary, muszą rozważyć, czy na pewno kategoria C jest konieczna. Kategoria B pozwala prowadzić pojazdy do 3,5 tony, czyli mniejsze auta dostawcze.

Czy jest możliwy wynajem lawety w dużych miastach takich jak Wrocław, Kraków, a może Warszawa?
W zasadzie w każdym większym mieście działają liczne firmy zajmujące się wynajmem autolawety czy oferujące pomoc drogową. Siedziba firmy nie ma jednak większego znaczenia, gdyż pomoc oferowana jest zwykle na terenie całego kraju, a nawet Unii Europejskiej.