Powierzchnie magazynowe w Polsce cieszą się dużym zainteresowaniem – często poszukiwane są magazyny w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu, Katowicach itd. To tutaj są przechowywane i stąd są wysyłane dalej towary do klientów z Polski oraz całej Europy. Nie brakuje nowoczesnych obiektów, inwestycji oraz powierzchni przemysłowych. Ich atutem jest położenie i wielkość, prężnie rozwijająca się gospodarka, ale także dobry transport kolejowy, komunikacja miejska i nieduża odległość od lotnisk.
Warszawa. Co więcej, liczne firmy budują centra logistyczne na własne potrzeby. Rozmiary hal np. pod Warszawą robią wrażenie – codziennie eksportuje się bardzo dużo towarów, więc odpowiedni magazyn to kwestia kluczowa. Położenie w sercu kraju i rola stolicy czynią z Warszawy bardzo ważne miejsce na mapie najważniejszych logistycznych punktów Polski. Wiele magazynów znajduje się też w bardzo bliskiej odległości, już na granicy z Warszawą, np. w Nadarzynie czy Piasecznie.
Kraków. Warto podać jako przykład magazyny w Specjalnej Strefie Ekonomicznej koło Krakowa – tu właśnie wybudował Comarch. Świetne położenie w pobliżu autostrady A4 zapewnia łatwe połączenie drogowe z Czechami czy Słowacją.
Łódź. Również w Łodzi wynajem magazynów jest coraz popularniejszy. Miasto dynamicznie się zmienia, stając się bardziej nowoczesne. W ostatnich latach stało się jednym z najważniejszych miast w Polsce i jest bardzo atrakcyjne dla turystów oraz inwestorów czy przedsiębiorców. Dużym atutem Łodzi jest jej lokalizacja – w centrum, 1,5 godziny jazdy od Warszawy. Właśnie z tego powodu wybudowano tu nowoczesne centra logistyczne i parki magazynowe. Jest to obecnie bez wątpienia jedna z najważniejszych stref rynku magazynowego w Polsce.
Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna zajmuje powierzchnię 1750 ha – w jej skład wchodzi m.in. województwo łódzkie, wschodnia część wielkopolskiego i zachodnia część mazowieckiego. Warto zatem porównać dostępność i ceny magazynów w okolicy, m.in. Strykowie, Rawie Mazowieckiej oraz Piotrkowie Trybunalskim.
Wrocław. Stolica Solnego Śląska bardzo szybko rozwija się nie tylko turystycznie, ale także gospodarczo. Popyt na parki magazynowe w tym regionie rośnie, a zatem nowoczesnych magazynów przybywa. Wrocław wyróżnia m.in. świetne skomunikowanie – wystarczy wymienić choćby autostradę A4 (część międzynarodowej trasy E40) oraz A8 (autostradowa obwodnica Wrocławia), drogi ekspresowe S5 i S8 i wiele innych. Dużą zaletą jest też dobre skomunikowanie z Niemcami – przez miasto prowadzi autostrada A4, część międzynarodowej trasy E40 i E462, która następnie przechodzi w autostradę niemiecką.
Poznań. Dobre położenie Poznania sprawia, że rośnie też zainteresowanie powierzchnią magazynową w stolicy Wielkopolski oraz okolicy. To jeden z głównych węzłów komunikacyjnych w Polsce – prowadzi tędy autostrada A2 (fragment trasy europejskiej E30), drogi ekspresowe i krajowe, obwodnice miasta itd.

KKw,fot.jarmoluk/pixabay