Szczecin stanowi istotny węzeł transportowy i zapewnia wygodne połączenie ze Skandynawią, Czechami, Austrią oraz portami Morza Śródziemnego. Magazyny te są świetnie skomunikowane z Niemcami – niedaleko biegnie autostrada A8, a droga ekspresowa S3 umożliwia połączenie z autostradą A2 Berlin-Warszawa).

Szczecin leży też niedaleko Morza Bałtyckiego – port morski i stocznie to ważne punkty w mieście, gdyż transport morski jest tutaj dobrze rozwinięty. Warto też dodać, że lotnisko Szczecin-Goleniów im. NSZZ „Solidarność” oddalone jest od centrum Szczecina o ok. 45 km.

Szczecin to największe miasto w województwie zachodniopomorskim, a także serce aglomeracji szczecińskiej. W okolicy przybywa powierzchni magazynowych, które spełnią oczekiwania i możliwości finansowe różnych przedsiębiorców, głównie firm z krajów skandynawskich i z Niemiec).

Największe zainteresowanie magazynami w tej części Polski wykazują firmy działające w obszarze e-commerce oraz IT. Nic dziwnego, że magazyny w Szczecinie są obecnie chętnie wynajmowane, zanim jeszcze ich budowa zostanie ukończona. Lokalizacja to jedna z zalet, ale warto zwrócić uwagę również na przystępne stawki najmu.

KKw, fot.Pexels/Pixabay