Umowa ta dotyczy kwoty niemal 405 mln zł, a nowe pociągi będą kursować na trasie Sochaczew-Warszawa-Celestynów. Pierwszą umowę, podpisano w maju 2018 r., z kolei druga umowa wykonawcza to kontynuacja kontraktu na zakup 71 pociągów typu FLIRT dla Kolei Mazowieckich - warto dodać, że jest to największy kontrakt w historii polskiego kolejnictwa. Łącznie umowa dotyczy 18 nowoczesnych pojazdów.

Szacunkowa wartość umowy wykonawczej na 12 pociągów to niemal 405 mln zł. Cena ta obejmuje jednak nie tylko zakup pociągów, ale i usługi serwisowe, pakiet naprawczy w razie konieczności, odpowiednie przeszkolenie pracowników KM i opcję zlecenia dwóch napraw każdego z pojazdów.

Oznacza to rozwój Kolei Mazowieckich, czyli największego przewoźnika kolejowego na terenie całego Mazowsza. Zakupione pociągi oferują nowe możliwości, ale też wzrost bezpieczeństwa i lepszy komfort pasażerów podczas podróży. Tabor KM wymagał już unowocześnienia, czyli inwestycji w nowoczesne, energooszczędne, szybkie, klimatyzowane pociągi, z dostępem do Internetu.

Będą one też dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, wygodne dla podróżujących z dziećmi rodziców itd. Pierwsze pociągi zaczną kursować już w drugim kwartale 2020 r., a kolejne będą dodawane regularnie, aż do końca 2021 r.

Ewelina, f:Didgeman / Pixabay