Są branże, w których nie jest to problem, ale są i takie, które obejmują różne i trudne do zapakowania produkty. Jak uniknąć uszkodzenia przesyłki? Warto wykorzystywać różne opakowania, np. profile ochronne i narożniki ochronne oraz piankowe.

Powszechnie panuje pogląd, że przesyłki rzadko ulegają uszkodzeniom podczas transportu. Czasami jednak to właśnie jedna sytuacja może zaważyć o dalszych losach firmy, gdyż traci ogromne pieniądze z powodu uszkodzeń. Można ubezpieczać przesyłki, ale procedura reklamacji nie należy do przyjemnych – lepiej jak najlepiej je zabezpieczyć.

Trzeba też pamiętać, że klienta zwykle nie interesuje powód uszkodzenia, lecz sam fakt oraz opóźnienie realizacji jego zamówienia. Transport po czasie lub dostarczenie uszkodzonego towaru zwykle są brzemienne w skutkach.

Warto zatem wykorzystywać różne innowacyjne rozwiązania w zakresie pakowania przesyłek, aby je chronić – polecamy m.in. narożniki ochronne, narożniki piankowe, poduszki z powietrzem, zabezpieczenia kartonowe, woreczki z pianką rosnącą, pianki poliuretanowe, maty bąbelkowe czy też profile ochronne. ( Do zobaczenia na stronie: http://pksystem.com.pl/ochronne-profile-piankowe-pe )

Odpowiednio dobrane materiały zabezpieczą towar przed uszkodzeniem czy skutkami uderzeń, upadków, wstrząsów, temperatury itd. Lepiej dmuchać na zimne niż jedynie oznaczać przesyłki naklejką zabezpieczającą, która pełni jedynie funkcję informacyjną.