Polska znajduje się w centrum Europy i jest obecnie jednym z najatrakcyjniejszych krajów w Europie pod kątem logistyki, magazynowania oraz transportu międzynarodowego. Tranzyt międzynarodowy rozwija się tu bardzo dynamicznie.
Największą popularnością cieszą się magazyny w dużych miastach wojewódzkich, np. w okolicy Warszawy, Łodzi, Wrocławia itd. Przyjrzyjmy się kilku wybranym. Również Gdańsk jest jednym z najważniejszych miast w województwie pomorskim ważnym pod kątem transportu towarów. To stolica regionu i centralny środek aglomeracji gdańskiej.
Co ważne, Gdańsk z Gdynią i Sopotem tworzy Trójmiasto. Jest ważnym węzłem komunikacyjnym i ośrodkiem gospodarki morskiej. Leży na skrzyżowaniu ważnych szlaków transportowych. Dynamicznie rozwinął się tu także transport kolejowy i morski, mieści się tu również lotnisko Gdańsk-Rębiechowo im. Lecha Wałęsy.
Z kolei Katowice to stolica Górnego Śląska i główne miasto Specjalnej Katowickiej Strefy Ekonomicznej. Magazyny w pobliżu Katowic są odpowiednie do przechowywania towarów na rynek polski oraz europejski. Leżą na trasie ważnych szlaków krajowych i międzynarodowych, poza tym są jednym z największych węzłów kolejowych w Polsce. Dodatkowo w Pyrzowicach jest międzynarodowy port lotniczy Katowice-Pyrzowice.
Warszawa oferuje szerokie możliwości najmu magazynowego. To centrum gospodarcze i główny węzeł komunikacyjny w Polsce. Jest wiele magazynów położonych w pobliżu autostrady A2 i lotniska im. Fryderyka Chopina, a obwodnica S8 łączy się z autostradą A2 do Niemiec. Wystarczy kilka godzin, aby dojechać z Warszawy m.in. do Berlina, Hamburga, Wiednia, Pragi czy Wilna.
Świetna lokalizacja to jeden z największych atutów nowoczesnych magazynów. To tutaj mieszczą się magazyny cieszące się największą popularnością. Każdy znajdzie magazyn na wynajem o pożądanej powierzchni i w dogodnej dla siebie lokalizacji.

KKw,fot.GDJ/pixabay