Chorzów i Katowice to dwa najważniejsze miasta na Górnym Śląsku. Co więcej, to samo centrum Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego i najważniejsze miasta tzw. konurbacji górnośląskiej. Tereny te cieszą się dużym zainteresowaniem deweloperów oraz przedsiębiorców – zarówno polskich, jak i zagranicznych.

Wynajem magazynów to niezwykle dynamicznie rozwijająca się branża – Katowice i Chorzów, a także miasta i tereny położone przy granicy miast, zyskują na popularności. Wynika to z dobrego położenia, świetnego skomunikowania z aglomeracją śląską i pozostałymi częściami kraju. Atrakcyjne stawki stanowią zaś dodatkowy argument.

Chorzów zapewnia dobre połączenie z autostradą A4 łączącą Ukrainę z Niemcami, a także drogą wojewódzką nr 902. Lotnisko Katowice-Pyrzowice oddalone jest około 28 km od Chorzowa. Warto wspomnieć ponadto o komunikacji miejskiej – z niej zaś korzystają pracownicy dojeżdżający codziennie do pracy.

Z kolei Katowice to stolica Górnego Śląska i Specjalnej Katowickiej Strefy Ekonomicznej, Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii oraz Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. Magazyny w Katowicach są idealne do dystrybucji produktów nie tylko na rynek polski, ale i europejski. Ogromnym plusem jest lokalizacja – prowadzą tędy trasy europejskie E40, E75 oraz E62, autostrada A4, drogi ekspresowe S1 oraz S86, drogi krajowe itp. Co więcej, wspomnieć o 20 liniach kolejowych i lotnisku Katowice-Pyrzowice. Około 100 km od Katowic oddalone jest też lotnisko w Krakowie.

KKw, fot.emkanicepic/Pixabay