Zalet jest zresztą wiele, m.in. brak ryzyka, minimum formalności, otrzymujemy od razu gotówkę, oszczędzamy czas, unikamy stresów związanych z całym procesem, nie ponosimy wydatków wynikających z założenia sprawy w sądzie, nie płacimy prawnikowi, a wspólnie ustalamy zasady współpracy. Formalności przejmuje firma oferująca odkup odszkodowań, czy też odzyskiwanie odszkodowań OC.

Co również ważne, odkup odszkodowań nie wpływa na zniżki, a z wcześniej otrzymanego odszkodowania nic nie tracimy. Warto nawiązać kontakt z firmami, dla których pomoc w uzyskaniu odszkodowania to codzienność. Można też skorzystać z możliwości konsultacji z prawnikami czy rzeczoznawcami.

Skorzystanie z pomocy firmy zajmującej się odkupem odszkodowań jest w pełni legalna. Za możliwość odkupienia zaniżonej części odszkodowania, wypłacają poszkodowanemu ustaloną kwotę. Zawsze to zysk i dopłata do odszkodowania, więc jeśli zostaliśmy oszukani przez ubezpieczyciela, zawsze to szansa na dodatkową gotówkę.

Warto jednak pamiętać, że odkup odszkodowania OC będzie uzasadniony do trzech lat od momentu powstania szkody. Po tym czasie ulega zaś przedawnieniu. Rozwiązanie to zdobywa coraz większą popularność.