Oferta dopasowana do potrzeb
Na uwagę zasługuje m.in. elastyczne podejście do klienta i dopasowanie oferty do jego potrzeb. Może to być m.in. wynajem krótko-, średnio- lub długoterminowy, a także na jeden z wielu samochodów z różnych segmentów. Flota obejmuje zwykle zarówno małe auta miejskie, jak i samochody luksusowe czy na specjalne okazje. Jak zatem wybrać?

Wielkość i wymiary
Dla wielu osób najważniejsza jest wielkość auta – wygodniej prowadzi się i parkuje niewielkim samochodem, co ma znaczenie głównie dla osób, które na co dzień nie jeżdżą. Z kolei w trasę wygodniejszy będzie większy pojazd, a na rodzinny wyjazd – np. pakowny SUV. Te parametry warto jako pierwsze wziąć pod uwagę, gdy szukamy auta w wypożyczalni. Podczas urlopu czy podróży służbowej warto postawić jednak na większy model, np. kompakt zapewni komfort jazdy również pasażerom. Może to być kompakt albo samochód z segmentu D.

Silnik i pojemność auta
Drugim kluczowym parametrem jest silnik oraz pojemność samochodu. Od tego zależy moc, szybkość, ale i spalanie – a jednak zwykle szukamy ekonomicznego auta. Takie są samochody z instalacją LPG lub silnikiem hybrydowym, jednak najczęściej mamy do wyboru diesle lub silniki benzynowe – warto sprawdzić zatem spalanie interesującego nas modelu. Na dłuższych trasach dobrym pomysłem będzie właśnie diesel – jednak podczas jazdy po mieście nie ma to większego znaczenia.

Warto też zwrócić uwagę na wyposażenie auta – jak klimatyzacja, czujniki parkowania itd. – pojemność bagażnika oraz koszt wynajmu i ew. opcje w cenie – jak fotelik dla dziecka lub możliwość prowadzenia auta przez drugą osobę uwzględnione w cenie.

Partner artykułu: http://www.q24wypozyczalnia.pl/

Lena.k, f: Fotorech / pixabay